Menu

Předešlé ročníky POTIFOB Project Management Day

POTIFOB Project Management Day 5.5.2016, Praha

5.5.2016 jsme v konferenčním centru PwC v Praze uspořádali 7. ročník naší mezinárodní konference o projektovém řízení POTIFOB Project Management Day.

Oproti předešlým dala více prostoru řečníkům z české a slovenské dobré praxe projektového managementu a agilním metodám v řízení projektů.

Těšit jste se mohli na odborníky v oblasti řízení projektů, programů a portfolií. Prostor byl věnován také řečníkům z oblasti řízení kvality, řízení IT služeb, agilním způsobům práce a týmové spolupráci.

V neposlední řadě se účastníci seznámili s rozdíly mezi jednotlivými certifikacemi v oblasti projektového managementu a agilního řízení.

Dopolední program mělt formu krátkých přednášek, odpoledne bylo věnované workshopům v menších skupinách.

   

   

 

POTIFOB Project Management Day 29.-30.4.2015, Praha

29.-30.4.2015 jsme pořádali v Praze 6. ročník naší mezinárodní konference o projektovém řízení POTIFOB Project Management Day.

Tentokrát jsme měli tu čest hostit jako keynote speakra samotného Colina Bentleyho, "otce" celosvětově nejpopulárnější metody projektového řízení PRINCE2 a autora mnoha knih o ní včetně oficiálních!

Colin se navzdory svému již úctyhodnému věku rozhodl přijmout naše pozvání a promluvit k českým i slovenským manažerům o:

 • možných přínosech PRINCE2 pro ně i jejich organizace
 • nejdůležitějších věcech, které je nutné udělat pro jejich dosažení.

Na závěr konference proběhla autogramiáda české a slovenské verze jeho knihy PRINCE2: Précis - shrnutí klíčových prvků PRINCE2. Obě jsme vytvořili v spolupráci s ním a můžete si je objednat exkluzivně u nás.

Dalšími řečníky byli:

 • Mike Acaster, PPM Portfolio Manager AXELOS Limited, veterán best practice standardů a sponzor (executive) projektů vytvoření nejnovějších verzí standardů PRINCE2, MSP, P3O, MoP, MoV, M_o_R a P3M3.
 • Martin Caron, managing partner společnosti OpEyE Consulting, zkušený akreditovaný trenér MSP, MoP, P3O i PRINCE2 a certifikovaný ITIL Service Manager z Holandska.
 • Martina Friedlová, trenérka, psycholožka, vedoucí projektů, akreditovaná trenérka trenérů WIFI International.
 • Martina Jiříčková, akreditovaná trenérka PRINCE2, POTIFOB.
 • Tomáš Kuča, partner oddělení Řízení rizik a lídr pro Českou republiku a Slovensko, PricewaterhouseCoopers Audit s.r.o.
 • Štefan Ondek, managing partner skupiny společností POTIFOB, nejzkušenější česky mluvící akreditovaný trenér PRINCE2 a 1. česky muvící trenér MSP i P3O, AXELOS Subject Matter Expert, odborný korektor českého i slovenského překladu PRINCE2 Précis.
 • Tomáš Pluhařík, manažer oddělení Řízení rizik PricewaterhouseCoopers Audit s.r.o. odpovědný za oblasti IT bezpečnosti, projektového řízení a IT quality assurance.
 • Vladimír Tuka, Partner & CEO NeuroLeadership Group Central Europe, hlavní trenér, špičkový kouč, facilitátor a moderátor jednání top managementů firem, ad hoc i trvalých týmů.

POTIFOB Project Management Day 2015_foto_1          POTIFOB Project Management Day 2015_foto_2

POTIFOB Project Management Day 2015_foto_6          POTIFOB Project Management Day 2015_foto_7

POTIFOB Project Management Day 2015_foto_9          POTIFOB Project Management Day 2015_foto_10

POTIFOB Project Management Day 2015_foto_11         POTIFOB Project Management Day 2015_foto_13

 

POTIFOB Project Management Day 20.3.2014, hotel Wienna Galaxie****, Praha

20.3.2014 jsme v Praze uspořádali 5. ročník mezinárodní konference POTIFOB Project Management Day 2014, která opět proběhla formou kulatých diskusních stolů. Děkujeme všem účastníkům, řečníkům, členům přípravného týmu, partnerům i podporovatelům této naší již tradiční akce.

Řečníci, kteří vysoupili na konferenci a témata, které odzněli:

 • Jan Bartoška, odborný asistent na Katedře systémového inženýrství PEF ČZU v Praze, metodik Střediska projektového řízení IKT ČZU v Praze: Jak správně stanovit termíny v projektu aneb okamžik správné motivace zdrojů
 • Ally Bingham, regionální ředitelka, PEOPLECERT: Změny v certifikaci PRINCE2® a příbuzných standardů od 1.1.2014 - jaké jsou a co přínášejí?
 • Emanuel Brtva, ředitel, NeXA: Bezpečnost informací při řízení projektu
 • Monika Ondeková, ředitelka pro prodej a provoz a manažérka kvality, POTIFOB a Štefan Ondek, managing partner a hlavní trenér, POTIFOB: Jak skloubit systém řízení kvality s projektovým řízením a co z toho - praktické příklady
 • Dušan Oravský, Global CI PMO Lead, Johnson Controls: Využití PRINCE2, ITIL a propojení s Lean a Six Sigma při řízení projektů v praxi
 • Miroslav Sedlák, ředitel, ETHICS4BIZ: Interkulturální rozdíly v projektovém řízení
 • Jan Stejskal, ředitel, Belbin CS: Odvážné projektové týmy v akci.

POTIFOB PM Day 2014          POTIFOB Project Management Day - foto z ročníku 2014

 

POTIFOB Project Management Day 7.3.2013, hotel Wienna Galaxie****, Praha

7.3.2013 jsme v Praze uspořádali 4. ročník mezinárodní konference POTIFOB Project Management Day 2013, která proběhla atraktivní formou kulatých stolů a umožnila tak účastníkům aktivně diskutovat s řečníky i spoluúčastníky o tom, co je z oblasti projektového řízení skutečně zajímá.
 
Děkujeme všem, kteří přišli i všem, kteří se podíleli na přípravě této akce, kterou účastníci vesměs vyhodnotili jako velmi zdařilou a přínosnou. Zvláštné díky patří podporovatelům a mediálním partnerům konference.
 

Vybraní řečníci, kteří vysoupili na konferenci a témata, které odzněli:

 • Štefan Ondek, managing partner a hlavní trenér, POTIFOB: Jak v praxi rozumně skloubit a využít jednotlivé standardy projektového řízení
 • Tomáš Pešava, zástupce ředitele Odboru aplikací a informačních služeb, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky: Využití PRINCE2 při řízení IT projektů ve státní správě
 • Jan Stejskal, partner a ředitel, Belbin CS: Budování projektových týmů v praxi
 • Vladimír Tuka, regionální manažer pro ČR a SR a hlavní trenér, NeuroLeadership Group: Role a dovednosti výborného leadera projektového týmu.

 

Image          Image

 

POTIFOB Project Management Day 2012, 1.3.2012, hotel Avance****, Bratislava
workshopy: 2.3.2012, POTIFOB, Adyho 43, Malinovo u Bratislavy

Společnost POTIFOB, s.r.o. uspořádala další ročník konference POTIFOB Project Management Day.

Zkušení projektoví i programoví manažeři, konzultanti a lektoři ze Slovenska, Česka i jiných zemí, konkrétně Ing. Štefan Ondek, PMP, Lieven Cornelis, Ing. Tomáš Mergl, CAPM, Ing. Vlastimil Poláček, JUDr. Vladimír Tuka, ACC, Mag. phil. Markus Hochholdinger, MBA představili:

 • vybrané aspekty mezinárodních standardů projektového řízení PRINCE2 a IPMA a příklady jejich úspěšného využití v praxi
 • možnosti využití nového best practice standardu pro řízení hodnoty MoV, zvlášť zajímavé pro organizace nucené dosahovat s menšími zdroji vyšší hodnotu než dosud.
 • jaké profesionální nástroje existují pro objektivní posuzování dovedností projektových manažerů, jejich předpokladů pro tuto práci a směrů osobnostního i profesního rozvoje kromě klasické 360-ky, jak fungují a proč by Vás měli zajímat
 • na co může být dobrý koučink při řízení projektů a programů.
 • Opět nechyběla ani praktická ukázka možností využití profesionálního softwarového nástroje na podporu řízení projektů, programů a portfolií.

Průvodní akcí konference byla série krátkých interaktivních odborných workshopů, zaměřených na představení a nácvik vybraných postupů i technik projektového řízení, jakož i základních koučovacích technik.
 

Konference Project Management Day 2012 - Panelová diskuse. Hotel Avance ****, Bratislava   Workshop "Jak na to, pokud se chce manažer stát i koučem?" JUDr. Vladimír Tuka   Workshop věnovaný metodikám projektového řízení - PRINCE2, IPMA, Ing. Štefan Ondek, PMP

 

POTIFOB PRINCE2 Day 2011, 10.3.2011, hotel Gate One****, Bratislava

Na základě kladných ohlasů veřejnosti na naše odborné konference a jiné akce o projektovém i programovém řízení jsme 10.3.2011 uspořádali v bratislavském hotelu Gate One**** další, tentokrát zaměřenou primárně na standard PRINCE2 a jeho využití v středoevropské praxi.

Řečníky byli renomovaní odborníci na standard PRINCE2 a jeho aplikování z Nizozemska, Rakouska i Slovenska vyváženě zastupující konzultantský, trenérský i uživatelský pohled, kupříkladu:

 • p. Allard de Ranitz,keynote speaker CEO společnosti In2ition, dlhoroční trenér, konzultant a coach v oblasti projektového a programového řízení, PRINCE2 Registered Practitioner, MSP Registered Advanced Practitioner a Approved Trainer, Nizozemsko
 • Dieter Strasser, MSc, ředitel společnosti Data Centauri GmbH, Certified Management Consultant, PRINCE2 Approved Trainer a Registered Practitioner, P3O Foundation, Rakousko.

Program moderoval a panelovou diskusi vedl Ing. Štefan Ondek, PMP, managing partner a hlavní trenér POTIFOB.

Doprovodní akcí konference byly poobědní odborné workshopy vedené akreditovanými trenéry PRINCE2 zaměřené na praktickou aplikaci vybraných nejvýznamnějších součástí PRINCE2:

 • vhodné organizační uspořádání projektů - workshop vedl Ing. Štefan Ondek, PMP, první slovenský akreditovaný trenér PRINCE2
 • tvorba plánů a produktově orientované plánování


Satelitní akcí konference byl také certifikační kurz MSP - Managing Successful Programmes, standardu pro řízení programů propojeného s PRINCE2. Kurz vedl p. Allard de Ranitz osobně.
 

Allard de Ranitz     Dieter Strasser             

 

POTIFOB Project Management Day 2010, 22.10. Bratislava, 4.11.2010 Bratislava, 18.11.2010 Praha

22.10.2010 se v bratislavském hotelu Apollo**** uskutečnil POTIFOB Project Management Day 2010 - odborná konference o best practice standardech a postupech řízení projektů, programů i projektových kanceláří PRINCE2, PMI, IPMA, P3O, MSP a dalších. Pro velký zájem jsme ji zopakovali 4.11. Obdobnou konferenci jsme uspořádali 18.11.2010 v pražském hotelu Wienna-Galaxie****.

Každý účastník získal stručný přehled metodiky PRINCE2 od společnosti POTIFOB a informační materiály o školeních projektového i programového řízení POTIFOB (PRINCE2, PMI, P3O, MSP, IPMA aj.).

Konferenci doplnily doprovodné akce - certifikační kurzy PRINCE2 Foundation, jakož i workshop plánování projektů a řízení projektových rizik dle standardu PRINCE2.

Konference a průvodných akcí se spolu účastnilo téměř 200 posluchačů, kterým děkujeme za účast a projevený zájem o tuto problematiku.

POTIFOB Project Management Day 2010 - 22.10. a 4.11.2010 Bratislava, 18.11. Praha    POTIFOB Project Management Day 2010 - 22.10. a 4.11.2010 Bratislava, 18.11. Praha   POTIFOB Project Management Day 2010 Praha